środa, 6 września 2017

Lenon's, denim jacket and bowler hat


Przekazywanie informacji na papierze lub innych materiałach, na których możliwe jest zapisanie wiadomości w formie tekstu było od wielu wieków jedną z najważniejszych typów kodowania treści. 
Wraz z rozwojem ludzkiej cywilizacji oraz, wiążącym się z tym postępem technologicznym, powstały nowe formy przekazu, które niekoniecznie lepiej, niżby się to z pozoru wydawało wpływają na człowieka. 
Z każdej strony atakowani jesteśmy ogromnymi i bardzo często nazbyt naszpikowanymi rażącymi kolorami bilbordami. Wystarczy jedno spojrzenie, a od razu wiemy, co się na nich znajduje. Wytężanie "szarych komórek" i maksymalne skupianie się nie jest już potrzebne, gdyż wyświetlany obraz jest tak oczywisty, aby nie  trzeba było zbytnio się mózgowo namęczyć. Treść, dawniej przekazywana przede wszystkim za pomocą pisma zastępowana jest także głośnymi klipami wideo, gdzie zamiast napisów słyszymy dźwięki i widzimy obrazy kształtujące wiadomość, jaką dana reklama chce nam przekazać. 
Wyniki badań, chociażby Biblioteki Narodowej ukazują nam przerażające informacje - zaledwie 37 proc. Polaków w 2015 r. miało w ręku przynajmniej jedną książkę.
 Po przeczytaniu całego artykułu, udostępnionego na stronie "wybrocza.pl" naszły mnie pewnie przemyślenia, oczywiście ściśle związane z zamieszczonym tam tekstem. Bardzo często słyszę od moich bliskich koleżanek, czy nawet starszych członków rodziny opowieści i wiążącą się z tym również ekscytację o książkach, które ostatnio przeczytali. 
Widzę, jak duży odsetek blogów stanowią właśnie te o książkach. Gdyby były to tylko platformy o niewielkim zasięgu, ale przecież takie strony przyciągają naprawdę wielu czytelników, pragnących znaleźć inspirację do przeczytania czegoś nowego. 
Z każdym rokiem publicznie biblioteki powiększają swój asortyment, a ja jako ich członkini i zaangażowanych czytelnik widzę, że wiele książek nie należy już do rzeczy pierwszej nowości. To właśnie znak, że ludzie je wypożyczają ... i czytają! Naprawdę nie wiem, kto i jak przeprowadził takowe badania, ale według mnie nie obrazują one prawdy. Zgadzam się, że nowoczesne technologie znacznie obniżyły odsetek ludzi czytających, zmniejszając wartościowość tej czynności wśród ludności, jednakże czytamy ... i to znacznie więcej, niż procent prezentowany w omawianym przeze mnie artykule. 


Kurtka|TopShop/Lumpeks|     Kapelusz|E-bay.pl|     Szalik|Cubus|     Bluzka|Bershka|     Spodnie|Pull&Bear|     Plecak|Primark|     Okulary|Aliexpress.com|     Buty|Aliexpress.com|


Czy według was nasze społeczeństwo czyta więcej, niż wskazują na to badania ? 
Zapraszam do pozostałych postów:

6 komentarzy :

 1. Bardzo dobra jesienna stylizacja na każdą okazję! :) Jedyne co to zmieniłabym buty na bardziej sportowe takie jak tutaj. Ale tak jak jesteś ubrana jest jak najbardziej świetna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chociaż w ciemnych kolorach to bardzo zgrana stylizacja! Ja nie orientuję się w wszechobecnych rubrykach związanych z modą... Dlatego twój pomysł na zestaw jesienny przypadł mi do gustu - bo jest w ciemnej kolorystyce! No i te okulary.. Bomba!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziwne... Zdjęcia na pierwszy rzut oka są słabej jakości, a po kliknięciu w nie są świetne... Bardzo dziwne, no ale cóż... Dobrze, że sprawdziłam, bo teraz bardzo mi się podobają. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje mi się jednak, że czyta niewielu ludzi, a jeśli już, to w przeważającej mierze literaturę typowo rozrywkową - i na tym koniec. Myślę, że to wina... szkoły. Wszystko przez to, że młodych ludzi, którzy nie dorośli do należytego odbioru wyrafinowanej literatury, zmusza się na lekcjach do jej studiowania - co skutkuje właśnie książkowstrętem, i to utrzymującym się nieraz przez całe życie. Z drugiej strony, nie ma przecież co analizować w szkołach książek Mroza czy Kinga (chociaż obu darzę sympatią;) Morfeusz.

  http://podwieczorek.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja sama kocham czytać i nie wyobrażam sobie życia bez książek, dlatego też nie rozumiem ludzi, którzy nie lubią czytać :) świetny post, a stylizacja też bardzo ciekawa!
  Pozdrawiam, amsoff.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 6. świetna stylizacja, idealna na jesienne dni :) podoba mi się

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wszystkie komentarze !
Dzięki nim mam więcej chęci do działania :D

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.