sobota, 9 kwietnia 2016

Niewłaściwa plakietka


Kolejny tematyczny post z outfit'em i sesją :) 

Tym razem chciałabym się z wami podzielić moim zdaniem/moimi odczuciami, na temat ludzi zwanych potocznie kujonami (oczywiście, przez zazdrosnych rówieśników). Wiadomo - na świecie żyją ludzie różni. Jedni dobrze się uczą, inni gorzej. Jednak oceny nie zawsze świadczą o inteligencji danej osoby. Są uczniowie, którym nauka idzie bardzo dobrze i nie muszą poświęcać jej dużo czasu. Są i tacy, którzy spędzają nad książką wiele godzin, zupełnie bez rezultatów. Są i osoby totalnie olewające naukę, są i osoby ... 

Mogłabym tak wymieniać jeszcze bardzo długi czas. Udowodniłam wam teraz, że każdy z nas różni się od siebie. Ale do czego zmierzam ? Przecież post miał dotyczyć uczniów "nad" mądrych ... Spokojnie, dotyczy. Jeżeli chodzi o określenie kujon - zgadzam się, istnieją takie osoby. Gwarantuje wam, że nazywane są tak tylko przez ich własny wybór. Kujon - to nie osoba bardzo dobrze się ucząca. Tak nazywają ją tylko zazdrośni koledzy i koleżanki, którzy naukę mają, przepraszam w "dupie" i muszą poczuć się lepsi od takiej osoby, chociażby w jednym aspekcie. Według mnie, kujon to osoba, fakt "nad" inteligenta, ale i odizolowana. Odizolowana z własnego i świadomego wyboru. Przecież od początku jej znajomości, np. z własną klasą, nie mogła mieć plakietki kujona. Rówieśnicy na pewno chcieli ją poznać i polubić, jednakże ona była nieufna, nieśmiała, albo po prostu nauka była dla niej jedynym przyjacielem. Zamknęła się i nie dopuściła, aby ktoś się z nią zaprzyjaźnił. Niestety, na takie osoby nic nie poradzimy. Nie chcą mieć przyjaciół i najwyraźniej dobrze się z tym czują. 

Nie zgodzę się jednak ze stwierdzeniem, że kujonem jest osoba po prostu ucząca się dużo lepiej od ciebie. Ma znajomych, może trochę innych od twoich. Prawdopodobnie jej środowisko wypełniają równie mądre osoby, z którymi świetnie się dogaduje. Zapewne inaczej spędzacie czas - ona rozwiązuje krzyżówki i gra w gry planszowe, a ty chodzisz do klubów. Chociaż nie zawsze tak jest.  Zdarzają się osoby łączące naukę z rozrywką (w tym także ja, ale to za chwilkę). Może czasem wkurza cię, kiedy zna odpowiedzi na wszystkie pytania i bez trudu rozwiązuje każde zadanie ? Ej, nie bądź zazdrosny ! Mogę zapewnić, że twój talent objawia się w czymś innym. Nie jesteś "mózgiem", lecz może sportowcem, czy artystą. Nie pasujecie do siebie, ale to nie jest powód by od razu dać jej nalepkę z napisem "klasowy kujon". 
Ja jestem typem osoby, której nauka do głowy wchodzi szybko i w miarę skutecznie. Udaje mi się wyciągnąć oceny, aby uzyskać świadectwo z wyróżnieniem. Uwielbiam udzielać się w szkole, ale nie zamykam się na naukę. Kocham życie towarzyskie - imprezy, zabawy, spotkania ze znajomymi. Staram się to wszystko łączyć w rozsądnych ilościach i korzystać z życia nastolatki, póki mogę ! 
A jakim typem ucznia/studenta wy jesteście ?

 Zapraszam na krótką sesję:
Sukienka|Lump|   Ramoneska|NewLook| Buty|CCC|

Koniecznie dajcie znać, co myślicie o outfi'cie ?

(odwdzięczam się!)


Zapraszam do pozostałych postów:
Totalnie nie fajna zabawa ...GREAT PROMOTION ! 
40% OFF - HUGE40 
45% OFF - HUGE4513 komentarzy :

 1. JA chcę tą sukienkę *_________* Nie mogę, piękna jest. Świetna ta stylizacja, kocham Twój styl! http://dyanablog01.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem typem takim jak ty. Kiedyś znalazłam obrazek i tłumacząc na polski jest na nim "nie jestem kujonem lubię po prostu widzieć dobre oceny przy moim numerku" i to właśnie jestem ja tylko czasem leń weźmie górę i oceny idą w dół, ale nad tym pracuje :)
  Zapraszam serdecznie do siebie:
  annestyle15.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Często myli się osobę dobrze uczącą się z kujonem, który tylko siedzi w książkach, a ogólnie w sumie to nie powinniśmy nikogo obrażać czy przezywać, prawda? Klimat zdjęć ciekawy :)


  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 4. Sukienka boska! *,* A jeśli chodzi o post, cóż, ja przyznam sie do bicia, ze nieraz uważam kogoś za kujona, ale nie osobę, która bardzo dobrze sie uczy, bo wielu moich znajomych maja bardzo dobre wyniki, a kujonami ich nazwać nie mogę. Moimz daniem są to takie osoby, które nie widzą poza nauką swiata, tak jak moja koleżąnka, która była do dyrektora oburzona, by znieść ,,szczęślwiy numerek'' czy też robi prróbne kartkówi i spr dla naucyzcieli, by dawali dla uczniów. To taki typowy kujon, nauka dla niego najważniejsza. Znaczy, nauka ważna jest, ale trzeba też umieć korzystać z życia.

  julia-skorupka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zazdroszczę wszystkim którzy umieją matmę :(. Mam świetne oceny ze wszystkich przedmiotów oprócz tego.. :(

  http://glamlipstick.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja osobiście jestem osobą, której do głowy wszystko wchodzi troszkę trudno i nie zawsze udaję mi sie zapamiętać, ale za to mam bardziej duszę artystki i potrafię grać na paru instrumentach, rysować itp.
  Ładne zdjęcia, ale przydałoby się im troszkę obróbki, ponieważ są za ciemne i mało na nich widać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kliknęłam :) Ładne zdjęcia :)
  http://mlodamamakacpra.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam podobne podejscie do ciebie - nauka przychodzi mi dosyc łatwo, lubię się "bawić", ale przejmuję się swoją edukacją i nie mam tego w dupie ;) Fajna stylizacja, ale poprawiłabym zdjęcia - są zbyt ciemne! :)

  http://malinkamojabajka.blogspot.com/


  OdpowiedzUsuń
 9. I tak powinno być- praca łączona z zabawą, wszystko jest dla ludzi :D Pozdrawiam i zapraszam do mnie:
  http://districtable.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 10. Czasami ludzie mylą pojęcia kujon a osoba dobrze ucząca się to myślę, że dwie różne definicje. :)
  Super stylizacja i zdjęcia! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ładna sesja zdjęciowa :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Swietna sesja! I bardzo fajny post!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wszystkie komentarze !
Dzięki nim mam więcej chęci do działania :D

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.