niedziela, 1 maja 2016

Wymarzonego zawodu (prysł) czar ^.^


Jestem osobą, która uwielbia pracować nocą. Mój mózg i jego pomysły uaktywniają się dobrze po godzinie 23. Siedzę wtedy przed komputerem i zaczynam pisać na temat, który wpadnie mi do głowy. Rozwijam go, a po drodze wpadam na kolejne, ciekawe tematy. Uczę się to wszystko dozować w małych ilościach. Sama nie lubię, gdy ktoś na blogu ma więcej tekstu, niż zdjęć.
 Przyznaje - uwielbiam pisać. To od zawsze było moją pasją. Napisałam kilka książek, które mają, chyba około 200 stron. To uwarunkowało mój wybór gimnazjum. Wybrałam klasę z profilem dziennikarskim - wtedy marzyłam o zostaniu dziennikarką. Marzenia prysły wraz z 1 września 2013 roku, kiedy to poznałam moją polonistkę :) Z początku wydawała mi się najgorszym nauczycielem, jakiegokolwiek znałam. Czepiała się dosłownie wszystkiego i bardzo demotywowała każdego ucznia. Teraz, z biegiem czasu wiem, że to cudowna kobieta. Poza lekcjami jest naprawdę miła. Jej nauczanie jest wymagające, ale w końcowym efekcie daje bardzo pozytywne skutki. Do niedawna marzyłam o studiach humanistycznych. Cieszę się, że natrafiłam na moją polonistkę, która uświadomiła mi, że "human" to nie tylko pisanie opowiadań i tekstów. To także gramatyka i ortografia - obydwóch szczerze nienawidzę. Dodatkowo, każdy miesiąc lekcji coraz bardziej przekonywał mnie, że to nie mój kierunek. 

Dostając w szóstej klasie podstawówki oceny celujące z wypracowań, nakręcałam się jeszcze bardziej i naprawdę uważałam, że jestem w tym dobra. Pamiętam moje zdziwienie, kiedy w pierwszej klasie gimnazjum, po oddaniu pierwszego wypracowania dostałam ocenę dopuszczającą. Tak, właśnie ... Dostałam wtedy niezłego kopniaka w dupę, tak na dobry początek w gimnazjum. Po kilku razach, także cała klasa się przyzwyczaiła. Cieszę się, że mam bloga i mogę pisać wszystko, co mi się podoba i moja polonistka nie przyjdzie z czerwonym markerem i nie pomażę wszystkiego i nie postawi mi dwójki - haha. 

Zdarzają się błędy - wiem to. Od zawsze miałam problem z przecinkami. Najchętniej to bym je wszędzie postawiła. Ale czy przecinki bardzo przeszkadzają w czytaniu ? Nie sądzę. Wszystko,  zawsze czytam dwa razy  i błędy innego zakresu ograniczam do minimum. Jednakże, już nawet o same błędy mi nie chodzi. Moja polonistka kocha zmieniać całe zdania i przerabiać je na swoje. Zmienia wyrazy, ich kolejność - to chyba wkurza mnie najbardziej. W każdym razie, nie chce jej obrażać. Stwierdzam tylko suche fakty i cieszę się, że mojego bloga nikt nie dopadnie i mogę pisać tu wyrazy w kolejności, takiej jakiej chce i tylko ja mogę coś zmienić !

Mieliście/macie takiego nauczyciela ? Są tu jacyś humaniści, lub jak ja - pseudohumaniści ?
Zapraszam na sesję z outfit'em: 

Co myślicie o outfi'cie ?

Koszula|Vinted|    Sweter|Lump|     Spodnie|PullandBear|    Buty|Allegro|      Naszyjniki|H&M|

KLIK?  KLIK?  KLIK?  KLIK?
KLIK?
(odwdzięczam się!)


Zapraszam na pozostałe posty:
Outfits inspired by Shein
Cactus T-shirt from SheIn
Valentine's inspiration ...GREAT PROMOTION ! 
40% OFF - HUGE40 
45% OFF - HUGE45

8 komentarzy :

 1. Zawsze zdąży się nauczyciel, który zdemotywuje ucznia. Ja tak mam z matematyką - było pięknie i łatwo zanim zaczęło się rozszerzenie w liceum i niewłaściwy nauczyciel. Teraz jest już tylko gorzej i gorzej, a zmiana kierunku w obecnej chwili zablokowana. :/ Fajna stylizacja ;)
  grochowska.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne zdjęcia! Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie nam podcinał skrzydła... Niestety, ale tak jest. Ważne, aby się nie poddawać i stale robić to, co się kocha!
  Karolina
  Mój blog: http://karolinaprzybyl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna stylizacja uwielbiam taka kompozycje i czerń.

  http://lovefashionandphoto.blogspot.com/2016/05/elegancko-sportowa-niedziela.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna stylizacja uwielbiam taka kompozycje i czerń.

  http://lovefashionandphoto.blogspot.com/2016/05/elegancko-sportowa-niedziela.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem świeżo upieczoną absolwentką mojego liceum. Wybieram się na studia humanistyczne i pokażę reszcie, że humaniści również są potrzebni w społeczeństwie! ;)
  zapraszam do siebie KLIK

  OdpowiedzUsuń
 6. Już skończyłam naukę i muszę przyznać, że przez wszystkie lata miałam bardzo dobre nauczycielka. Choć nie każda była z powołania ;)

  klajf.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie przejmuj się wprowadzanymi przez nią zmianami stylistycznymi. W szkole coś, co jest napisane inaczej niż nauczyciel tego wymaga, jest złe. Na studiach mówi się wówczas o wyrabianiu swojego stylu, a jak będziesz pisarką lub dziennikarką będziesz mówiła już o swoim naturalnym stylu i zamierzonych zmianach stylistycznych;) Językiem powinno się bawić, nie ma jednej poprawnej wersji - byłoby nudno. Wystarczy porównać kilka książek z jednej kategorii. Powiedzmy,że bierzemy na tapetę polskie reportaże. W każdym, styl i wydźwięk jest inny, czy któraś jest zła? Nie, porostu ma innego autora ;)

  Zapraszam do siebie na nowy artykuł o tyj Jak tanio i skutecznie wypromować bloga :)
  http://www.nalepiony-marketing.pl/2016/05/19/jak-tanio-i-skutecznie-wypromowac-bloga/

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy post :)
  Przepiękne zdjęcia i stylizacja <3
  http://dominikax.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wszystkie komentarze !
Dzięki nim mam więcej chęci do działania :D

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.