niedziela, 23 kwietnia 2017

The monotony of life ...

Każdy z nas jest inny.
Każdy z nas żyje inaczej.
Mocno, spontanicznie, leniwie (...)


Egzystowanie na tym świecie wiąże się z nieustannym wykonywaniem wszelakich czynności i zadań.
Wraz z wiekiem przybywa ich więcej i więcej ...
Często zdarza się też, że zaczynają one pochłaniać sporą ilość naszego czasu.
Czasu, którego w życiu mamy tak niewiele....


Do czego zmierzamy ? Do czego dążysz TY ?
Zapewne twoja odpowiedź w tej chwili nie jest bardzo sprecyzowana. 
Wszyscy zaczynamy powoli zatracać się w świecie, który nie istnieje, przestając zważać na rzeczywistość, która naprawdę nas otacza. 


Popadamy w wir bezuczuciowej rutyny.
Bez szczęścia, kontaktów międzyludzkich, dostrzegania czegokolwiek - wiecznie zabiegani.
Chcesz, czy nie, polityka świata wymusza na tobie to życie, ten stres i dążenie do czegoś, co tak naprawdę jest względnie nieistotne. 


Siedzisz, przesiadujesz starając się słuchać słów do ciebie skierowanych. 
Rok, dwa, trzy ... jedenaście lat w tej samej ... ławce.
 Tysiące słów, definicji, fraz ... 
Znasz wszystko na pamięć,
lecz nie znalazłam sensu ...
Gdzie w tym wszystkim jest twoje życie ? 


Hejka kochani!
Od czasu do czasu, kiedy mam, powiedzmy "dobry dzień" nachodzi mnie ochota na pisanie postów o troszeczkę innym układzie, niż to zwykle bywa, co mogliście odczuć po przeczytaniu tekstu umieszczonego powyżej. Słowa, konstrukcje zdaniowe oraz sam przekaz jakiego użyłam, nie oddaje wprost sensów, jakie chciałam wam przekazać. Ten wpis można interpretować na kilka sposobów i był to efekt przeze mnie zamierzony, jednakże najważniejszym z nich jest przedstawienie i wypuszczenie ze mnie całej złości oraz smutku spowodowanego życiem w liceum. 
Bardzo często czuje, że robię tak wiele, a większość pracy nadal przede mną.
Najpiękniejsze chwile młodości tak szybko i codziennie mi umykają ... 


Kurtka|Pullandbear|     Kapelusz|Aliexpress.com|     Kurteczka|Lumpeks|     Sweterek|H&M|     Spódniczka|Vinted.pl|     Torebka|Mochito|     Naszyjnik|H&M|     Buty|CCC
Zapraszam do pozostałych postów:

8 komentarzy :

 1. Ciekawa forma, bardzo rzadko się z taką spotykam. Jeśli czujesz taką potrzebę, to eksperymentuj, szukaj siebie i swojego stylu. :D
  Ja jestem jeszcze w gimnazjum, w II klasie i uważam, ze jak do tej poty jest to najlepszy etap mojego życia. Na tyle dojrzała, by wracać później i nie musieć się ze wszystkiego tłumaczyć i na tyle mała,aby nie musieć się martwić przyszłością, rachunkami i pieniędzmi. Jednak gdy myślę o liceum... Nie chce.
  Super stylizacja! Przepiękna spódnica oraz kapelusz, nadaje Ci uroku. :D
  Pozdrawiam, Natalia z PZZO

  OdpowiedzUsuń
 2. Kapelusz jest śliczny!
  Bywa, że życie jest nudne.

  mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super wyglądasz ! Mądre słowa :)


  pozdrawiam,
  http://katarzynaso.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa forma pisania postów, chyba dobrze się w niej czujesz bo dobrze napisane, a co najważniejsze mądre słowa. Ciekawa stylizacja:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa forma tekstu, a tekst bardzo refleksyjny :-) widać, że jesteś człowiekiem bardzo świadomym życia i tego co Cię otacza. Mnie to często przeszkadza, a Tobie?
  Mam nadzieję, że częściej piszesz na takie życiowe tematy, bo z chęcią poczytam! :-)

  Pozdrawiam i zapraszam
  http://lepszaodsiebie.blog.pl/2017/04/19/pokolenie-wizerunku/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ludzki umysł, to siedlisko uczuć, właśnie w nim tkwią potężne siły, nieograniczone wręcz możliwości przeżywania wszystkiego, co tylko jest możliwe oraz ogromna ilość połączeń nerwowych wytwarzające impulsy odpowiedzialne z nasze myśli i przeżywania. Dzięki czemu możemy coraz lepiej poznawać otaczający świat, to straszne choćby na chwilę stracić wzroku czy słuch. Bez względu na wszystko posiadamy różne pasje, mamy zupełnie inny styl ubierania, słuchamy różnej muzyki, chodzimy do różnych szkół, spotykamy się ze sobą, mijając na korytarzach, ulicach czy wreszcie w środkach komunikacji miejskiej, ponieważ jesteśmy inni. Różnimy się wyglądem oraz cechami zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Każdy postrzega inaczej otaczający nas świat, dla każdego co innego jest ważne, na czym innym jest skupiona jego uwaga. Każdy z nas posiada inny kolor skóry, wyznajemy różne wiary, chociaż tak naprawdę modlimy się do jednego Boga, mówimy różnymi językami, ale otwieramy przed sobą serca, ponieważ wszyscy patrzymy w jednym kierunku. Wszyscy jesteśmy ludźmi, chociaż pochodzimy z różnych środowisk, ale to nie oznacza, że mamy walczyć ze sobą czy nienawidzić. Jednak to właśnie jest piękne. Twoje życie jest cudem, ale jest jednocześnie jest bardzo kruche, a przez to takie piękne. Przeżywamy w nim chwile pełne radości oraz szczęście, jak i smutku oraz bólu czy cierpienia jest wręcz naznaczone cierniami, czy wręcz kolcami, to i tak naprawdę warto je przeżyć. By doświadczyć niezwykle piękne, chwile w swoim życiu. Nasze życie to ogromny dar, a także skarb, który otrzymaliśmy od Boga poprzez naszych kochanych rodziców i za wszelką cenę nie możemy Go zmarnować. Mamy je tylko jedno i nigdy więcej nie dostaniemy szansę na kolejne. Ze wszystkich sił starajmy się być szczęśliwymi ludźmi, którzy po prostu cieszą się życiem. Ludzkie życie ma taką samą wartość i dlatego należy Je chronić za wszelką cenę. Każdy człowiek ma tylko jedno życie i powinien przeżyć Je najlepiej i najgodniej jak tylko potrafi. Trzeba iść z uśmiechem przez życie, by cieszyć się życiem bez względu na to, jakie Ono jest."

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wszystkie komentarze !
Dzięki nim mam więcej chęci do działania :D

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.