piątek, 12 maja 2017

Denim jacket & boyfriend jeans

Na każdym etapie naszej egzystencji zmagamy się z innymi, uznawanymi wartościami, zachowaniami i uczuciami nami kierującymi. 
Mając niespełna dwanaście lat, ledwo tak naprawdę wkraczając w czas dojrzewania, wszystkimi siły pragniemy być dorośli. Najbardziej chyba boli nas fakt, że niektóre czynności są nam zabraniane, dla nas niedozwolone. 
Wiadomo natomiast, że to co zakazane kusi najbardziej. Wracając jednakże do wspomnianego przeze mnie wieku lat dwunastu - najczęściej nasz sprzeciw kończy się tylko płaczem i niewinną sprzeczką z rodzicami. 
Po czasie, wkraczając w kolejny etap naszego życia, kiedy to stajemy się "prawie dorośli" uważamy natomiast, iż skoro niedługo będziemy oficjalnie dojrzali, to tak naprawdę dwa, czy trzy lata różnicy sporej nie robią i na dobrą sprawę wszystko nam już wolno. 
Ten okres, to okres prób.
U większości ludzi, wiek od czternastu do lat siedemnastu to czas, kiedy popełniane są największe błędy, złamane zostaje prawo, a także okłamani, niezliczenie wiele razy zostają sami rodzice. Próbujemy i poznajemy wszystko, co nas otacza, a w szczególności to, co jest dla nas niedozwolone. 
Kusi niczym jabłko z drzewa poznania dobra i zła. Zazwyczaj wygrywa jednak zło.
W tym okresie naszej egzystencji podejmujemy chyba najbardziej spontaniczne i nienormalne decyzje, a także żyjemy po prostu chwilą.
Mało co nas interesuje. Mamy sporo czasu wolnego. Swoją drogą, pisząc ten post z utęsknieniem wspominam czasy gimnazjum, kiedy to po skończonych lekcjach naprawdę miałam kilka godzin dla siebie.
Najpiękniejsza w tym wszystkim jest spontaniczność, która nami kieruje. Rzadko obchodzą nas późniejsze konsekwencje. Liczy się to, że naprawdę dobrze się bawimy. 

Niestety, z perspektywy czasu mojego życia, tego co sama zdążyłam już w ciągu tych siedemnastu lat przejść, spontaniczność i ta piękna swoboda ducha, wraz z postępem lat zamiera.
Z klasy, do klasy; ze szkoły, do szkoły. 
Życie ciągle podnosi nam poprzeczkę. Zaczyna brakować czasu - dosłownie na wszystko. Spotkania ze znajomymi to już nie codzienna rutyna, lecz niezwykłe święto.


Człowiek na pewnym etapie swojej egzystencji zaczyna zastanawiać się nad przebytymi już latami i zazwyczaj dochodzi do wielu wniosków i głębokich przemyśleń. Zaczyna tęsknić do chwil błogiej sielanki, gdzie czas nie miał liczonego wymiaru. Z wiekiem, chęć na wpadanie i realizowanie szalonych i pokręconych czynności po prostu zanika. Zamiast bojąc się, chować się w krzakach, po raz pierwszy trzymając w ustach papierosa, wolimy po prostu wypić kawę i pogadać z przyjaciółką.  

Kurtka|Vinted -  Big Star|     Bluzka|Aliexpress.com|     Spodnie|PullandBear|     Kapelusz|E-bay.com|     Torebka|Vinted|     Buty|CCC|


Na jakim etapie swojego życia teraz jesteście ?
Zgadzacie się z moim poglądem odnoszącym się do utraty spontaniczności wraz z wiekiem ? 


Zapraszam do pozostałych postów:

4 komentarze :

 1. Niektóre fotki naprawdę świetne ♥:D
  zapraszam do siebie http://julkaheeej.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurczę nie mogę się przekonać do boyfriendów. Zawsze gdy mam je na sobie czuję, że odbierają mi kobiecość. :D I takim oto cudem, kupiłam je i leżą na dnie szafy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super wpis i zdjęcia :) Naprawdę, naprawdę fajnie :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie: http://swiatwedlugidoli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Co do poglądu odnoszącym się do utraty spontaniczności wraz z wiekiem, w połowie się z tym zgadzam. Na świecie są ludzie, którzy pomimo swoich obowiązków i wieku, uwielbiają podejmować spontaniczne decyzje, tj. wyjazd do innego miasta/kraju czy spotkanie ze znajomymi, ale myślę, że to jest z pewnością mniejszość. Natomiast co do stylizacji - uwielbiam tą bluzkę! Uroczo w niej wyglądasz!

  WWW.PIANKAOFSTYLE.PL-KLIK!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wszystkie komentarze !
Dzięki nim mam więcej chęci do działania :D

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.