piątek, 26 maja 2017

Stereotypes - blogsfera


Bardzo często spotykam się ze złymi oraz niezgodnymi z prawdą opiniami na temat całej społeczności, której od ponad roku także jestem częścią - blogsfery
Podczas rozmowy ze znajomymi czasem zdarza się, iż zmieniają oni temat i wypytują mnie o przeróżne kwestie związane właśnie z prowadzeniem bloga.
Wiele osób, choć skrzętnie to ukrywa interesuje świat blogerów i przeróżne, jak to zwykle określają "profity", wynikające z działania w tej społeczności.
Szczerze mówiąc, pierwsze, co zawsze słyszę, kiedy wśród moich przyjaciół rozgorzeje ten temat, to to, ile pieniędzy dostaje za pisanie notek oraz które sklepy i jak często mnie sponsorują.
Po przeprowadzonych konwersacjach, z wieloma osobami śmiało mogę stwierdzić, że ponad połowa z nich założyłaby bloga tylko po to, aby, jak sami mówią "dostawać darmowe ciuszki i pieniądze". 
Prawdę powiedziawszy, bardzo zasmuca mnie ich podejście do tego tematu i takie chęci, bardzo powszechne chęci obniżają dla mnie wartość tego, co tworzę na tej platformie. Czuję, że ludzie nie doceniają starań i wielu godzin pracy, jakie wkładam, by post był na zadowalającym poziomie, zarówno estetycznym, jak i treściowym.
Na nieszczęście, nie jest to jedyny stereotyp, jaki społeczeństwo wykształciło na temat całej blogsfery. Również spory odsetek moich znajomych uważa, iż osoby określające się jako "bloger" są zazwyczaj puści i mało warci. Twierdzą, że są to osoby, albo bardzo bogate i rozpuszczone, albo chcące "dorobić się" na działalności blogowej. 
Cóż za kontratak mogę zaprezentować na przeciw tym opiniom ?
Pierwszym i najważniejszym moim kontrargumentem jest to, że każda osoba nazywająca się "blogerem", która publikuje treści, na przynajmniej dobrym poziomie jest nadzwyczaj inteligentna i kreatywna. Wielu ludzi, którzy nigdy z blogowaniem do czynienia nie mieli nie zdaje sobie sprawy, ile pracy, czasu i główkowania potrzeba, aby powstała jedna, porządna notka. Zrobienie dobrych zdjęć, ich edycja i, co najważniejsze - wymyślenie i napisanie sensownego tekstu. Bardzo łatwo jest więc osobom trzecim przyklejać innym łatkę głupoty, czy stwierdzać powierzchownie, iż są rozpuszczeni. Kwestia majątku natomiast jest już sprawą czysto tyczącą się zwykłej, ludzkiej zazdrości.
Drugiemu argumentowi niestety trudniej mi się będzie przeciwstawić. Wielką przykrość sprawia mi i moim oczom coraz częstszy widok, zwanych przeze mnie "pseudo blogów", które powstały tylko i wyłącznie po to, aby błagać wszystkie internetowe sklepy o sponsoring. Te strony, tak naprawdę niczego sobą nie reprezentują i powodują tworzenie się właśnie takich stereotypów, jakie wyżej wymieniłam. Niestety, charakterystyczną ich cechą jest to, że obejmują opinią wszystko, niezależnie od tego, czy twój blog będzie różnił się od innych, niezależnie od tego, że wkładasz w jego rozwój o wiele więcej pracy ... 


Hej kochani! 
W tej notce poruszyłam temat, który myślę, że zaciekawi większość osób, które same do społeczności blogsfery należą. Mam nadzieję jednak, że wszyscy, którzy narażeni są na wymienione przeze mnie stereotypy, choć trochę spojrzą na to wszystko inaczej. 
Postanowiłam także stworzyć post o tej tematyce, gdyż w prezentowanym outfi'cie mam na sobie dwie rzeczy, które dostałam od firmy Shein.com. Chcę pokazać, iż sponsoring może być dla blogera tylko dopełnieniem, wspomożeniem jego twórczości i ciężkiej pracy, a nie nagrodą za nic ...

Koniecznie dajcie znać, jakie jest wasze zdanie na temat stereotypów panujących wśród ludzi, dotyczące blogerów ? 

Zapraszam do pozostałych postów:
6 #"WEGE- nie tylko dla roślinozjadaczy"
Metallic skirt and Happy New Year guys!
The Power Of Makeup


9 komentarzy :

 1. Właśnie przez stereotypy bardzo długo zastanawiałam się, czy na pewno chcę prowadzić bloga :)
  A Ty, pięknie wyglądasz!

  OdpowiedzUsuń
 2. Również słyszałam od znajomych takie opinie na temat blogerów. Z jednej strony jest wiele takich, którzy zakładają blogi, aby materialistycznie z tego skorzystać, ale bez przesady! Nie wszyscy tacy są. To że jakaś tam część tak robi, to wcale nie oznacza, iż wszyscy zakładają blogi z powodu tych korzyści :)
  Ps. Bardzo ładne zdjęcia!


  angelikabien.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Sukienkę masz przepiękną :)
  Niestety mówi się, że blogerki dostają wszystko za darmo i polecają jakąś firmę tylko dlatego, że dostały od niej kosmetyki/ ciuchy,itp. Bardzo mnie to smuci :( Blogowanie to przecież coś więcej niż tylko darmowe produkty.
  Zapraszam http://natalie-forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa kurteczka, nigdzie takiej nie widziałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W życiu trzeba robić to co się lubi! A tak poza tym, świetna kurtka! �� pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja dopóki nie założyłam bloga, myślałam, że pisanie postów, promowanie jest takie proste. Niestety, rzeczywistość okazała się inna. Ludzie nie zajmujący się blogowaniem, myślą tylko o pieniążkach, ciuszkach, kosmetykach, które to niby dostajemy. Nie widzą tego ile pracy trzeba włożyć aby zdobyć stałych czytelników, napisać wartościowe posty, itd.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam znajomą, która chce założyć bloga, bo właśnie chce mieć z tego pieniądze i darmowe rzeczy. Cokolwiek bym jej nie powiedziała, że to tak nie działa, że blog to hobby, swojego rodzaju miejsce w sieci gdzie można pokazać siebie... Nic nie trafia. Przez stereotypy są zakładane blogi, które same są stereotypowe i koło się zamyka.
  Piękna stylizacja, choć jestem fanką czarnych skórzanych kurtek :).
  Pozdrawiam i zapraszam (klik)! Ja, Pingwinek

  OdpowiedzUsuń
 8. No cóż wiele osób tak uważa.:/
  Wiele miałam takich sytuacji, ile zarabiasz, ile ubrań dostajesz, po co ty to w ogóle robisz?:/
  No niektóre stereotypy pozostaną, ale cóż poradzić.
  Piękne zdjęcia!
  asiaknebel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wszystkie komentarze !
Dzięki nim mam więcej chęci do działania :D

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.