sobota, 1 lipca 2017

Hello holiday! - Culottes, Stripes, V-neck


Wakacje zaczęły się na dobre i przywitaliśmy pierwszy, cały oraz przede wszystkim wolny od szkoły miesiąc. Będziemy mogli więc odliczać, dzień po dniu i obserwować, jak szybko upływa ta przerwa. Według mnie liczy się to, jak ją wykorzystamy. Kluczem do sukcesu jest brak poczucia, iż przetraciliśmy całe wakacje na leżeniu w łóżku i finalnie nie zrobiliśmy niczego, co ewentualnie mieliśmy w planach... Bardzo często wielu z nas snuje wielkie plany i postanowienia, co do przerwy letniej. Chcemy zrobić dużo, w jak najkrótszym czasie oraz oczywiście, jak najbardziej wydajnie. Jednakże u ponad połowy wszystkie te zamysły zostają jedynie w sferze marzeń i wyobraźni, a wszystko przez uwięzienie w, pewnym okrutnym i nie nie czyniącym z pozoru zła przedmiocie codziennego użytku - łóżku. Warto więc wsiąść się w garść, usiąść przy biurku, wyciągnąć z szafki kawałek papieru, długopis, potem intensywnie pomyśleć, bo czas wakacji to nie okres odmóżdżania i zapisać wszelkie pomysły oraz idee, jakie tylko przyjdą na myśl.  
Ja co roku, obowiązkowo stawiam przed sobą takie wyzwanie. Zapisywanie to klucz do zapamiętania naszych pomysłów. Gdybym tego nie zrobiła, jestem pewna, iż nie spamiętałabym wszystkich wymyślonych koncepcji. W te wakacje stawiam przede wszystkim na rozwój umysłowy. Od kiedy jestem dzielną (tylko z pozoru) uczennicą liceum, zrozumiałam, iż cały rok szkolny nie wystarcza na odpowiednie przyswojenie materiału tak, aby bardzo dobrze pamiętać wszyściutko do matury. Moje wiodące przedmioty - biologia i chemia są także czasem bardzo trudne pod względem zrozumienia, więc przerwa letnia jest idealną chwilą na przemyślenie i próbowanie tłumaczenia niektórych zagadnień sobie samemu. Często też nie pamiętamy podstawowych tematów, przerobionych w gimnazjum, co jest bazą w nauczaniu licealnym, więc warto takie informacje sobie przypomnieć. 
W moim zamyśle jest również trening umiejętności z języka angielskiego i niemieckiego, gdyż jak wiadomo znajomość języków obcych na poziomie prawie wręcz idealnym jest dzisiaj obowiązkowe. Oczywiście, na trenowaniu mózgu się nie kończy, bo wakacje są także po to, by odpoczywać ... ale aktywnie! Myślę o dużej ilości spacerów po lesie (nie mogę zmarnować takowych na nie zrobienie sesji zdjęciowej na bloga), jeździe na rowerze, rolkach, taplaniu się w jeziorze, łapaniu witaminy D, chodzeniu do pracy weekendowej, dużej ilości treningów pole dance, ale także rozciągających. Chciałabym nawet wysprzątać wszystkie szafki w moim pokoju, co zadaniem łatwym i szybkim nie będzie. Przydałoby się również przesortowanie ubrań w szafie ... 
Jeden cel przyświeca mi także bardzo intensywnie - rozwijanie siebie, bloga i kanału na YouTube, poprzez tworzenie oraz robienie coraz to lepszych filmików i zdjęć, a także pisanie ciekawszych i bardziej wartościowych postów.
Motywujcie się każdego dnia do wypełniania celów, spisanych na waszej liście. Jeżeli nie macie na coś ochoty, spróbujcie z pozycją numer dwa na waszych spisach. Pamiętajcie też, że pomimo, iż aktywne wakacje są naprawdę podstawą, warto również pomyśleć o kilku dniach totalnie na luzie, które spędźcie w domu, przy ulubionym serialu, książce, czy starym, dobrym filmie. Ja sama przygotowałam sobie spis trzydziestu książek, które chciałabym przez te dwa miesiące przeczytać. Jeżeli nie macie ochoty ruszać się z domu, zaproście najlepsze przyjaciółki na super zwariowanie piżama party i razem upieczcie przepyszne ciasteczka! Tak, tak, ja również mam w planach wypróbowanie dań z nowych przepisów. 

Bluzka|No name|     Spodnie|Lumpeks|     Torebka|Primark|     Buty|CCC|


Jak wy zamierzacie spędzić te wakacje ? 
Zapraszam do pozostałych postów:


5 komentarzy :

 1. Wyglądasz super! ;) Piękne spodnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobre masz podejście! Póki masz wakacje wykorzystaj je na maxa i spełnij wszystkie swoje pomysły przelane na papier! Trzymam kciuki;)
  Ja niestety prowadzę już życie nieco rutynowe...praca - dom...ale zawsze staram się wygospodarować czas na książki, które uwielbiam, chwilę relaksu dla siebie samej, no i aktywności;)
  Życie jest krótkie, więc warto!!!
  Pozdrawiam
  marusitestowanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz wspaniałe plany na wakacje :)
  Życzę powodzenia w doszlifowywaniu języka.

  OdpowiedzUsuń
 4. spodnie podobają mi się, wyglądają bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękna stylizacja, czekam na więcej postów.:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wszystkie komentarze !
Dzięki nim mam więcej chęci do działania :D

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.