poniedziałek, 31 lipca 2017

I am YOUNG, I am CONFUSED

Różnicie się prawie pod każdym względem, często nawzajem siebie obrażacie, ale żadne z was nie bierze tego na poważnie, nie macie przed sobą nic do ukrycia i, co najważniejsze - żadnych granic ? Tak to już bywa, o czym zresztą mówi poczciwe powiedzenie "Przeciwieństwa się przyciągają" i to nie tylko w relacjach o podłożu romantycznym.Tę notkę chciałabym poświęcić bardzo ciekawemu zjawisku, jakim jest relacja najbliższych przyjaciółek, porównując ją do zwykłych znajomości. Od zawsze intrygowała mnie ta różnica zachowań, nawet nasuwając tu przykład mojej osoby, względem zwykłych znajomych, a przyjaciółek. Dla osób, które nie są mi bardzo bliskie zawsze staram się być uprzejma, wyglądać schludnie i przede wszystkim nie dostawać przysłowiowej "głupawki". Kiedy przebywam natomiast wśród najbliższych mi przyjaciółek, nigdy się takimi "bzdetami" nie przejmuję. Pytanie, dlaczego ?  
Osoby, z którymi łączą nas bardzo bliskie relacje, znają nas zanadto dobrze. Zazwyczaj wiedzą wszystko - znają nasze zwyczaje i typowe zachowania. Oczywiście, działa to w obie strony, co sprawia, że często przy takich osobach jesteśmy zupełnie inni, jesteśmy po prostu sobą. Zdajemy sobie sprawę, iż przy nich możemy pozwolić sobie na większą swobodę. Tacy ludzie rozumieją nasze poczucie humoru, doskonale wiemy, że złośliwe zwroty, które do nich skierujemy, nie zostaną odebrane jako obraza, a przyjacielska zaczepka. Zupełnie inaczej działa to w przypadku znajomych, osób, których nie znamy na tyle dobrze, by poczuć się przy nich komfortowo i właśnie przez to uważamy na wypowiadane słowa, czy gesty, gdyż nie wiemy, czy nasze zachowanie, niewłaściwie zinterpretowane, wprawi ich w zakłopotanie lub sprawi przykrość. 
Bardzo często zdarza się też tak, że najlepsi przyjaciele wcale nie są do ciebie podobni. Często nie dzielicie razem wspólnych pasji, macie inne gusta i spojrzenie na świat. To właśnie sprawia, że nie zawsze zgadzacie się pod wszystkimi względami. Czasami nawet nie zgadzacie się we wszystkim. Dzięki temu razem uczycie się dochodzić do kompromisów, rozwiązań, które zadowolą was obojgu. Wszystko to wzmacnia waszą relację, wspólne zaufanie do siebie. Przytaczając przykład zupełnie z mojego doświadczenia - odmienny gust, co do upodobania mężczyzn jest zbawienny w relacjach przyjaciółek. Dzięki temu wiadomo, że nigdy nie pokłócicie się o chłopaka, gdyż nigdy taki sam "nie wpadnie wam w oko". Oczywiście, zdarzają się od tej reguły jakieś wyjątki, ale są to przypadki nieczęste. Chciałam przekazać wam tę niesamowitą, według mnie różnicę między zwykłą znajomością, a przyjaźnią, opierającą się na zaufaniu, gdzie coś takiego, jak wstyd i krępacja nie istnieje. Relacja ta jest na tyle mocna, że pozwala osobom rozumieć się praktycznie bez słów i przede wszystkim umożliwia każdorazowe zrozumienie drugiego człowieka. Nie dochodzi tutaj do nieporozumień, nie trzeba zważać na słowa - przyjaciel zawsze będzie wiedział, co miałeś na myśli, dlatego takich ludzi nie ma wielu... 

Koszula|Aliexpress.com|     Spodnie|No name|     Naszyjnik|Aliexpress.com|     Rajstopy|Aliexpress.com|     Buty|Allegro|     Pomadka|Aliexpress.com|


Jak wygląda wasza relacja z przyjaciółmi oraz ze znajomymi ? Zauważacie różnicę, którą opisałam w tej notce ?
Zapraszam do pozostałych postów:

11 komentarzy :

 1. ślicznie wyglądasz,zostaje na dłuzej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy post i śliczne zdjęcia :)
  Pozdrawiam,

  https://mareandbook.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze opisane, świetnie dobrane słowa, miło i przyjemnie się czyta jak również ogląda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O kurde! Ta koszula jest wspaniała. Tak przyjaźń jest cudowna - potrafię być w 100% sobą przy mojej przyjaciółce :D

  tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę przyznać, ze cała stylizacja totalnie nie w moim stylu, jednak jest w niej coś ciekawego. Niestety kolor ust totalnie mi tutaj nie pasuje, sama nie wiem z jakiego powodu, ale patrząc na zdjęcie po prostu bym go zmieniła :)

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo fajne połączenie ;) totalnie mnie tym kupiłaś :) połączenia nieskomplikowane a jednak efekt oryginalny!

  https://skyler-blu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Interesująca stylizacja, bardzo podobają mi się te spodnie:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wszystkie komentarze !
Dzięki nim mam więcej chęci do działania :D

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.