wtorek, 12 stycznia 2016

Mama idealna - istnieje ?

Relacje z mamą są bardzo ważne. Szczególnie zaczynają być potrzebne w okresie dojrzewania dziewczynki. Taka relacja powinna opierać się na zaufaniu, prawdzie i przyjaźni. Jak według mnie wygląda idealna mama ? Jak silną mam z nią więź ?
Nie chce w tym wpisie wypisywać minusów mojej mamy, bo ma swoje wady i zalety, ale zawsze i mimo wszystko będę ją bezgranicznie kochać.

Według mnie, mama idealna powinna nią być, ale pełnić jeszcze funkcje dobrej przyjaciółki. Łączyć cechy opiekuńczej, poświęcającej uwagę, ale także przebojowej, umiejącej się z tobą dobrze bawić kobiety. Najważniejsze, by wszystkie cechy były dozowane w odpowiednich, nie za dużych proporcjach. Mama powinna się o ciebie zamartwiać, ale nie być natrętnie nadopiekuńcza. Powinna podnosić cię na duchu, kiedy jest ci smutno i chwalić twoje osiągnięcia, kiedy odniesiesz sukces. Ważne, by dawała swobodę dorastającej córce. Najgorsze, gdy jej restrykcyjne zasady nie pozwalają ci nawet wyjść do koleżanki na noc. Moim zdaniem powinna mieć regulamin, którego razem przestrzegacie i nie łamiecie (szczególnie ty), ale bez przesady, niech pozwoli ci na trochę rozrywki. A może w ramach podzięki za jej zaufanie, zrobisz jej niespodziankę i kupisz kwiaty ? Najważniejszą sprawą jest to, aby poświęcała ci uwagę. Matka dająca swobodę, ale mająca cię kompletnie w d*pie, na pewno nie jest dobra. To, co widzę w idealnej mamusi, to przede wszystkim umiejętność rozmowy z córką, na relacjach koleżeńskich. Umiejętność psychologicznego podejścia i zachęcenia do poważnej rozmowy. Nie ważne ile ma lat, ani ile ty masz. Świetnie się rozumiecie, czasami ubieracie się tak samo (bliźniaczki ♥), może macie wspólne hobby ? A może od czasu do czasu wybierzecie się razem na imprezę ?

Jeżeli mam wymieniać, co zmieniłabym w relacjach z moją mamą, to na pewno umiejętność szczerej rozmowy. Moja mama jest śmieszką, z resztą ja też. Bardzo często potrafimy znaleźć wspólny temat do śmiechu, ale kiedy potrzebuje poważnej rozmowy, boje się otworzyć. Trudno mi to zrobić, bo mam wrażenie, że zacznie się śmiać. Wiem, że nie zrobiłaby tego, ale mimo wszystko trudno mi jej coś wyznać. Dając przykład, kiedy widzi, gdy pisze coś tutaj, na blogu podśmiechuje się mówiąc: "No, no widzę, że piszesz bloga. Pokaż te zdjęcia - haha". Nie jest to śmiech, który ma mi zrobić przykrość, ale wolałabym aby podeszła do mnie i normalnie pogadała. Jeżeli byłaby zbyt poważna, też nie byłoby to dobre. Mam wrażenie, że problem jest we mnie, bo nie czuje, że mogłabym się jej tak zwierzać. W sumie, sama nigdy nie zachęcała mnie do poważnej rozmowy, ani jej nie proponowała. Chciałabym, aby nasze relacje znacznie się pogłębiły, ale wstydzę się zrobić pierwszy krok. A może dla niej ta rozmowa też byłaby krępująca ? Dużym problemem, który chciałabym jeszcze zmienić to krytyka. Mojej mamie nie podoba się mój styl ubierania i niestety często go krytykuje, a chciałabym aby mnie komplementowała i tym samym motywowała. To samo tyczy się, kiedy próbuje wykonać jakąś plastyczną pracę, a dookoła robi się bałagan. Może nie chodzi już o sam brud w około, ale o to, iż zawsze pyta się, po co to robię (uważa, że nie jest za piękne), żeby stało i zbierało kurz.
 ... a i chciałabym, żeby była bardziej aktywna fizycznie ! :P

Pomimo tych małych wad, jest bardzo opiekuńcza, daje mi swobodę, kocha mnie i często wspiera.
Nastolatką wydaje się, że ich mamy zawsze są na "nie" i stoją "po przeciwnej stornie mocy". Prawdą jest, że w tym okresie wszystko takim jest, a mamę naprawdę docenia się, gdy opuszcza się "rodzinne gniazdko" i zaczyna brakować nam domowych obiadków, sprzątania, marudzenia nad uchem i jej ciepła.
Oczywiście, biorąc pod uwagę stwierdzenie "idealna mama" nie myślałam o wyglądzie, gdyż każda z nich jest piękna na swój odmienny sposób. 
"Idealna mama" tak naprawdę jest matką każdej z nas. Posiada odmienne cechy, niż te, które wypisałam ja. Może niektóre się zgadzają ?

W każdym razie, wiem jedno: Nie ważne jakie ma cechy, kocha cię najbardziej na świecie. 

Nawet kobiety, które oddały swoje dzieci innym rodzicom, nigdy o nich nie zapomną, a to świadczy o bezgranicznej, choć nie zawsze idealnej matczynej miłości.

A wy, zmieniłybyście jakieś cechy u swoich mam ? Jakie według was powinna posiadać matka idealna ? 

PS KUPCIE JEJ KWIATY ! ♥

Po tym, jakże emocjonalnym wstępie, zapraszam was na zdjęcia z sesji:Sesja odbyła się w opuszczonym domu, w kamienicy. Był akurat ślicznymroźny choć słoneczny dzień. Klimat kamienic zawsze jest specyficzny i lekko mroczny...
*

Szalik z futerka|New Look|    Okulary|New Yorker|    Koszula|Primark|     Kapelusz|E-bay|    Spodnie|Pull and Bear|    Creepers'y|Allegro|    Choker i Ametyst|E-bay


14 komentarzy :

 1. http://besusanna.blogspot.com/2016/01/womens-are-bad.html?m=1 wejdź, zobacz ocen- to dla mnie bardzo ważne-
  Co totwojego posta jestem dość w szoku, bo myślałam że będzie pisać to wlasnie jakaś mama o tym jak nią byćm
  Myliłem się, to co napisałaś na mnie jest bardzo mądre i bardzo wartościowe, gdyż dla mnie moja mama jest moja najlepsza przyjaciółka, największa fanka moich występów przed lustrem, prac, dzieł. Kocham ją całym sercem. I zgadzam się z tym co napisałaś- nie ważne jakie ma cechy- kocha najbardziej na świecie i to jest cudowne. Mama go najlepsza przyjaciółka, która będzie po twojej stornie zawsze na zawsze
  Serio super- obserwuje aż

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna stylizacja! :)

  http://photos-fashion-books.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny post i zdjęcia! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobrze to wszystko ujęłaś :)

  http://crybb-x.blogspot.com/2016/01/druciak-1.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja Mama jest najlepsza na świecie<3<3
  Cudowna kobieta!:)

  http://www.justcleo.pl/2016/01/december-mix-on-instagram.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę że każda mama jest idealna na swój sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja mama jest dla mnie jak przyjaciółka no i jak koleżanka :)ja bym nic nie zmieniła u mojej mamy :)

  life-patuu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Prześliczne zdjęcia i super wpis :D zapraszam do nas : http://alexis-and-vix.blogspot.com/2016/01/pierwsze-spotkanie.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja staram się mamę doceniać jak tylko mogę ,bo kocham ją jak nie wiem kogo... najmocniej na świecie! Moja mama tez nie jest idealna ,bo czasami przesadza, ale jednak i tak jest niesamowita ♥!

  http://sharpeee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja kocham moją mamę < 3 Doceniam ją za to co dla mnie robi :) Bo wkońcu mama dała mi życie ^^
  Super post ! Pozdrawiam;)

  Kala-kaala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajny post! Fajnie napisany :)

  u mnie hybrydy!
  nikolaa123.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Z wielką radością informuję że zostałaś nominowana do LBA na moim blogu ! :* http://swiatkobietyblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wszystkie komentarze !
Dzięki nim mam więcej chęci do działania :D

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.